ZarzÄ…dzanie (stacjonarne/niestacjonarne)
Opis kierunku:
Studia na II stopniu kierunku Zarządzanie umożliwiają studiowanie na specjalnościach dopasowanych do Twoich zainteresowań edukacyjnych i aspiracji zawodowych. Każda z nich przygotowuje do konkretnych wyzwań w dynamicznym świecie biznesu. Poznasz zasady związane z prowadzeniem rachunkowości i zarządzaniem finansami przedsiębiorstwa. Dowiesz się jak zarządzać przedsiębiorstwem i efektywnie kierować zespołami ludzkimi. Możesz także wdrożyć się w zarządzanie łańcuchami dostaw w skali globalnej, albo poznać zasady działania biznesu elektronicznego i nabyć umiejętności kreowania biznesu w przestrzeni cyfrowej. Studia te ukierunkują Cię na konkretne, specjalistyczne obszary działalności przedsiębiorstw.
Specjalności/obszary:
- Biznes Elektroniczny (specjalność lądowa)
- Transport i Logistyka w Gospodarce Globalnej (specjalność lądowa)
- Zarządzanie Przedsiębiorstwem (specjalność lądowa)
- Rachunkowość i Zarządzanie Finansami (specjalność lądowa)
Stopień studiów:
Tryb studiów:
- stacjonarne
- niestacjonarne
Czas trwania:
Jednostka:
Język kształcenia:
Tytuł zawodowy po ukończeniu studiów:
Wybrane przedmioty na tym kierunku:
- Ekonomia międzynarodowa
- Technologie informacyjne w przedsiębiorstwach sektora TSL
- Analiza ekonomiczno-finansowa przedsiębiorstwa
- Nowoczesne narzędzia w zarządzaniu finansami
- Zarządzanie łańcuchami dostaw
- Kierowanie zespołem i przywództwo
- Inteligentne systemy webowe
- Chmury obliczeniowe
Umiejętności absolwenta tego kierunku:
Jako absolwent studiów II stopnia kierunku Zarządzanie nabędziesz przede wszystkim umiejętności zarządcze, niezbędne w wielu branżach gospodarki. Będziesz potrafił/-a zarządzać zasobami ludzkimi oraz optymalizować procesy inwestycyjne w przedsiębiorstwach różnych branż. Dodatkowo, zdobędziesz kompetencje w planowaniu i realizacji strategii marketingowych dla firm działających na rynku globalnym, jak i w projektowaniu efektywnych systemów logistycznych, które wspierają międzynarodowy obrót towarowy. Możesz także nabyć umiejętności organizacji transportu międzynarodowego z wykorzystaniem różnych środków transportu. Studia umożliwiają Ci również zdobycie umiejętności związanych z prowadzeniem biznesu elektronicznego.
Uprawnienia:
Certyfikaty branżowe i zawodowe np. menedżer projektów, biegły rewident, auditor finansowy, specjalista HR.
Co po studiach:
Po studiach możesz znaleźć zatrudnienie w różnych sektorach i branżach gospodarki, w różnych obszarach specjalistycznych – od logistyki i transportu, przez finanse i bankowość, po marketing i zarządzanie projektami. Mając umiejętności w organizacji transportu międzynarodowego, optymalizacji procesów w przedsiębiorstwach logistycznych oraz zarządzaniu zasobami ludzkimi, możesz aspirować do ról kierowniczych w globalnych korporacjach. Dodatkowo, przygotowanie w zakresie biznesu elektronicznego otwiera drogę do sektora IT i e-commerce, a zdolności analizy finansowej i strategii biznesowych kwalifikują do pracy w doradztwie i analizie biznesowej.